Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko

 
My na Pomorzu - wernisaż prac plastycznych pana Piotra Schaefera


    W dniu 21 listopada 2014r. odbyło się niezwykłe wydarzenie. Nasz nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych, pan Piotr Schaefer otwierał wernisaż swoich prac malarskich.

 

 

40_1417116929.jpg

 


   Wydarzenie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Gardei. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli naszej szkolnej społeczności. Na spotkanie z człowiekiem z pasją wyruszyli uczniowie: Julia Kamińska z kl. I b, Katarzyna Barańska z kl. II b, Patrycja Kępa, Wiktoria Szostak i Wojciech Wijata z kl. II a oraz Alicja Banaszewska z kl. III b. Opiekę nad nimi sprawowały panie Beata Klusek, Marta Krzesińska - Beksa i Dorota Kurjata - Block.


   Wystawę prac malarskich uświetnił swoim mini recitalem pan Janusz Kowalski, śpiewając kilka utworów muzycznych, do których akompaniował sobie na gitarze.


   Kilka słów o bohaterze wieczoru:


    Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 29 lat nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Sam uważa się bardziej za pedagoga niż za artystę plastyka. Obecnie pracuje w ZS w Gardei, SP im. Andrzeja Grubby w Otłowcu i Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci "Moja mała Ojczyzna" i Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce".


   Zawsze interesował się sportem. Uprawiał wiele dyscyplin począwszy od judo poprzez piłkę ręczną oraz siatkówkę. Kiedyś ojciec pana Schaefera zapytał: a może studia artystyczne? I tak dał się namówić. Zdał egzamin na Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.


   Ojciec pana  Piotra sam uprawiał malarstwo. Kiedyś zaproponował Mariuszowi (bratu pana Piotra) i naszemu artyście, że za każdy rysunek zapłaci im złotówkę. W tym momencie malarstwo stało się ich pasją. Po tygodniu marszand ten zbankrutował.


   Pierwszy obraz olejny pana Piotra powstał na studiach był to "Las" z 1993r. Przez 5 lat studiów brał udział w corocznych dwutygodniowych plenerach malarskich oraz wystawach. Sam mówi, że praca zawodowa pochłania dużo czasu, lecz nie czeka na emeryturę, żeby malować. Stara się każda wolną chwilę wykorzystywać na pracę twórczą.


   Byliśmy pod ogromnym wrażeniem prac, które mogliśmy obejrzeć z tak bliska. Polecamy naszym szkolnym kolegom wizytę w Gminnym Ośrodku Kultury w Gardei i zapoznanie się z twórczością naszego pedagoga. Jest niewątpliwie człowiekiem z pasją.

 

 

41_1417116939.jpg

 


   Z przyjemnością mogliśmy pogratulować Panu Piotrowi wystawy i podziękować w imieniu własnym i kolegów za codzienne inspiracje artystyczne. Mamy szczęście, że nasz nauczyciel jest jednocześnie artystą i pasjonatem.

 

  fotogaleria

Relację przygotowały Patrycja Kępa i Wiktoria Szostak z kl. II A   

 

Lepsza SZKOŁA
czerwiec 2019
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 201904
- Dzień Dziecka, Międzynarodowy Dzień Rodziny. Prezentacja PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
07
- Termin wystawienia ocen semestralnych.
13
- Klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej.
19
- Zakończenie roku szkolnego. Pożegnanie kl. III
dzisiaj imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała
Urodziny obchodzą
Jutro
Michał z klasy IIIB
Wszystkiego najlepszego ;-))
panujący zodiak
BLIŹNIĘTA
do wakacji 2 dni
sylwester za 194 dni
KALENDARIUM
miesiąca
Światowy Dzień Uchodźcy
ZŁOTA MYŚL
Dziś pod wozem, jutro na wozie.
ADALBERG
3047236
Gimnazjum im. Tadeusza Kosciuszki w Wandowie
   Copyright © kaiman 2002-2019