Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko
 
My na Pomorzu - wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej - ludzie z pasją


   Dnia 24 listopada 2014 roku, w poniedziałek, odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum w Wandowie ze strażakami z miejscowej OSP. Na fali poszukiwań w ramach projektu "My na Pomorzu - moja gmina ludzi z pasją", trafiliśmy w gościnne progi tych pasjonatów - ochotników, gotowych zawsze nieść potrzebną pomoc.

   Na początku, o godzinie 9:45, klasa II A oraz Kinga Mielniczek i Adam Kończalski z kl. I A, a także Katarzyna Barańska z kl. II B, zebrali się przed budynkiem szkoły, aby wspólnie udać się do miejscowej remizy. Każdy szedł szybkim krokiem, ponieważ na dworze było bardzo zimno. Znakiem gotowości strażaków była syrena włączona przez naczelnika na znak o naszym rychłym nadejściu. Gdy już dotarliśmy na miejsce, przywitali nas w galowych i bojowych mundurach.

   Po przedstawieniu się, udaliśmy się do sali, w której wyeksponowane były wszystkie osiągnięcia jednostki strażackiej. Gospodarze pozwolili nam również obejrzeć kronikę, która założona była w 1980 roku i pooglądać trofea. Półki uginały się od pucharów. Niektóre z nich zdobyli nasi koledzy w trakcie zawodów drużyn młodzieżowych. Jeden z uczniów uwieczniał te chwile, robiąc zdjęcia.

   Następnie przeszliśmy do sali, gdzie znajdowały się mundury i wszelki sprzęt strażacki. Uczniowie jednak najbardziej zainteresowani byli wozem bojowym, z którego łączyli się z jednostką Straży Pożarnej z Kwidzyna i gromkim okrzykiem przesyłali pozdrowienia. Po wysłuchaniu opowieści o powstaniu remizy i historii z najciekawszych akcji, była zbiórka przed budynkiem.

 

55_1417956492.jpg

    Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie. Niestety spotkanie dobiegło końca. Pożegnaliśmy się i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. Ale mamy już kolejny pomysł na spotkanie z tymi interesującymi ludźmi.


   W remizie gościli nas, służyli swoją wiedzą i zarażali pasją:

  • Pani Izabela Mielniczek - Wiceprezes,
  • Pan Aleksander Marszałek - Naczelnik,
  • Pan Krzysztof Kosiński - Sekretarz,
  • Pani Agnieszka Pakuła - członek Komisji Rewizyjnej,
  • Pan Zbyszek Kończalski - członek Komisji Rewizyjnej.


   Dowiedzieliśmy się również, że w naszej szkolnej społeczności jest jeszcze jeden strażak ochotnik, nasz ulubiony woźny - pan Bogusław Winter.

 

   fotogaleria

Relację przygotowała Kinga Mielniczek z kl. I a - prywatnie córka Pani wice prezes, już zarażona tą niezwykłą pasją.
Lepsza SZKOŁA
sierpień 2019
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
sierpień 201931
- Zakończenie funkcjonowania Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie
dzisiaj imieniny
Anity, Elizy, Mirona
panujący zodiak
LEW
TRWAJĄ WAKACJE
sylwester za 136 dni
KALENDARIUM
miesiąca
ZŁOTA MYŚL
Zawieś swoje życie o jakąś gwiazdę, a noc ci nie zaszkodzi.
PHIL BOSMAN
3193377
Gimnazjum im. Tadeusza Kosciuszki w Wandowie
   Copyright © kaiman 2002-2019