Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko
My na Pomorzu - uczennica z pasją - Maria Kędra
 

    Nazywam się Marysia Kędra, mam 15 lat chodzę do trzeciej klasy Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie. Pragnę podzielić się ze wszystkimi tym co kocham i czym się interesuję.

   Jednym i najważniejszym moim zainteresowaniem jest muzyka, która interesowała mnie już od dziecka. Zainteresowanie to zawdzięczam moim rodzicom. Moja mama śpiewała w szkolnym chórze, tata zaś gra na akordeonie i organach. Kiedyś grał w zespole ludowym i często wyjeżdżałam z nim na jego występy. Bardzo mi się to podobało. Często w rodzinnym gronie śpiewaliśmy i graliśmy różne piosenki, tak jest do dziś.

1_1417624539.png   Tata jest organistą w kościele, a ja śpiewam u jego boku. Już od najmłodszych lat występowałam w różnych przedstawieniach szkolnych gdzie śpiewałam. Myślę, że to zainspirowało mnie i będąc w szóstej klasie szkoły podstawowej wraz ze swoim bratem Bartkiem zapisałam się do szkoły muzycznej. Głównym instrumentem jaki wybrałam jest saksofon. Do szkoły muzycznej uczęszczam już czwarty rok. Uczę się tam: kształcenia słuchu, audycji, gry na fortepianie, gry na saksofonie, a od czasu do czasu pogrywam na flażolecie. Dodatkowo jest zespół, który jest moim ulubionym przedmiotem. Często wyjeżdżamy na różne przemarsze, koncerty, gramy w różnych miastach, wsiach, a także na różne cele charytatywne.

   W szkole muzycznej zajęcia mam trzy razy w tygodniu. Trwają do późnych godzin, czasami mówię, że jest to mój drugi dom. Nie różni się ona za wiele od tej szkoły, do której uczęszczam na co dzień. Tak samo piszemy różne sprawdziany, są także i kartkówki oraz prace domowe. Często organizowane są tam różne koncerty, które mają na celu pokazanie innym tego czego się nauczyliśmy, a także abyśmy przezwyciężali swój strach przed sceną.

   Drugim moim zainteresowaniem jest sport. Gra w piłkę nożną sprawia, że mogę być sobą. Zawdzięczam to mojemu starszemu bratu, z którym gdy byliśmy jeszcze dziećmi, często w nią graliśmy. Gdy chodziłam na różne treningi i obserwowałam grę innych osób, nie ukrywam, bardzo mi się to podobało, tak samo było i z meczami. Ucząc się w gimnazjum, biorę udział w różnych turniejach sportowych i wraz ze swoją drużyną zdobywam wysokie miejsca. Myślę, że zadowolenie moich bliskich sprawia, że coraz bardziej angażuję się w to, co tak bardzo pokochałam.

   Jestem osobą, która dąży do danego celu i nigdy z tego nie rezygnuje. Swoją przyszłość wiążę najbardziej z muzyką, gdyż jest przy mnie od dziecka. Mam z nią wiele miłych wspomnień z dzieciństwa. Jestem zadowolona, z tego czego się uczę, myślę, że każdy powinien robić to z czym najlepiej się czuje.


   Bardzo lubię swoje obie pasje, choć muzyka jest mi odrobinę bliższa.

Lepsza SZKOŁA
czerwiec 2019
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 201904
- Dzień Dziecka, Międzynarodowy Dzień Rodziny. Prezentacja PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
07
- Termin wystawienia ocen semestralnych.
13
- Klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej.
19
- Zakończenie roku szkolnego. Pożegnanie kl. III
dzisiaj imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała
Urodziny obchodzą
Jutro
Michał z klasy IIIB
Wszystkiego najlepszego ;-))
panujący zodiak
BLIŹNIĘTA
do wakacji 2 dni
sylwester za 194 dni
KALENDARIUM
miesiąca
Światowy Dzień Uchodźcy
ZŁOTA MYŚL
Dziś pod wozem, jutro na wozie.
ADALBERG
3047300
Gimnazjum im. Tadeusza Kosciuszki w Wandowie
   Copyright © kaiman 2002-2019