Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko
 
"Błękitna szkoła" - dzień czwarty

18 czerwca - czwartek

   Kolejny dzień za nami.
   Po śniadaniu udaliśmy się na pierwsze zajęcia pt. "Skąd się bierze papier?", poprowadziła je dla nas zaprzyjaźniona pap.jpgjuż z nami pani Lucyna Bizewska. Zajęcia w większości miały charakter
pap1.jpgwarsztatowy, każdy z nas mógł wykonać własnoręcznie oryginalną kartkę papieru czerpanego. Poznaliśmy w ten przyjemny sposób cały proces produkcji tego surowca. Kolejne jej etapy, przez które przechodziliśmy, to: barwienie wody, dodawanie pulpy, zanurzanie specjalnego sita i pobieranie masy, zdejmowanie masy z ramki, ozdabianie i wreszcie suszenie.


   Następnie udaliśmy się na taras widokowy, pomimo siąpiącego deszczu udało nam się
motyle.jpgzobaczyć z wysoka panoramę miasta i okolic. Kolejno udaliśmy się na zwiedzanie interaktywnej wystawy "Magiczny zawrót głowy", a po dobrej zabawie w tym miejscu skierowaliśmy swoje kroki do Muzeum Motyli.


   Po obiedzie na zajęcia z nami przyjechała pani przyrodnik Dagmara Macioch, która poprowadziła dla nas zajęcia "Znaczenie roślin dla człowieka". Było to niezwykle
oczy.jpg interesujące spotkanie. Mogliśmy dotykać, wąchać i oglądać różnego rodzaju "zwykłe" i "niepospolite" przyprawy, nasiona i zapachy. Uczestniczyliśmy w konkursach z nagrodami, dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy związanych z wycinką drzew oraz przyjrzeliśmy się roślinom trującym, które możemy spotkać na swej drodze. Było to kolejne spotkanie z wiedzą podaną przyjemny sposób. Furrorę podczas zajęć zrobiły owadzie oczy, przez które mogliśmy spoglądać i sami odczuć jak nas i świat widzą owady. Były to już ostatnie zajęcia.


   Po kolacji chyba specjalnie dla nas przestał padać deszcz i mogliśmy rozpalić ognisko i zagrać w siatkówkę. Potem przyszła pora na ostatnią "ciszę nocną". Jutro kończy się nasza niesamowita przygoda.

 

ognisko.jpg
 

 

   fotogaleria
Materiały do relacji przygotowała Patrycja - pokój 31.
DK

Lepsza SZKOŁA
wrzesień 2019
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dzisiaj imieniny
Eustachego, Faustyny, Renaty
panujący zodiak
PANNA
TRWAJĄ WAKACJE
sylwester za 102 dni
KALENDARIUM
miesiąca
ZŁOTA MYŚL
Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
PHIL BOSMAN
3305866
Gimnazjum im. Tadeusza Kosciuszki w Wandowie
   Copyright © kaiman 2002-2019