Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko
 
"Błękitna szkoła" - dzień czwarty

18 czerwca - czwartek

   Kolejny dzień za nami.
   Po śniadaniu udaliśmy się na pierwsze zajęcia pt. "Skąd się bierze papier?", poprowadziła je dla nas zaprzyjaźniona pap.jpgjuż z nami pani Lucyna Bizewska. Zajęcia w większości miały charakter
pap1.jpgwarsztatowy, każdy z nas mógł wykonać własnoręcznie oryginalną kartkę papieru czerpanego. Poznaliśmy w ten przyjemny sposób cały proces produkcji tego surowca. Kolejne jej etapy, przez które przechodziliśmy, to: barwienie wody, dodawanie pulpy, zanurzanie specjalnego sita i pobieranie masy, zdejmowanie masy z ramki, ozdabianie i wreszcie suszenie.


   Następnie udaliśmy się na taras widokowy, pomimo siąpiącego deszczu udało nam się
motyle.jpgzobaczyć z wysoka panoramę miasta i okolic. Kolejno udaliśmy się na zwiedzanie interaktywnej wystawy "Magiczny zawrót głowy", a po dobrej zabawie w tym miejscu skierowaliśmy swoje kroki do Muzeum Motyli.


   Po obiedzie na zajęcia z nami przyjechała pani przyrodnik Dagmara Macioch, która poprowadziła dla nas zajęcia "Znaczenie roślin dla człowieka". Było to niezwykle
oczy.jpg interesujące spotkanie. Mogliśmy dotykać, wąchać i oglądać różnego rodzaju "zwykłe" i "niepospolite" przyprawy, nasiona i zapachy. Uczestniczyliśmy w konkursach z nagrodami, dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy związanych z wycinką drzew oraz przyjrzeliśmy się roślinom trującym, które możemy spotkać na swej drodze. Było to kolejne spotkanie z wiedzą podaną przyjemny sposób. Furrorę podczas zajęć zrobiły owadzie oczy, przez które mogliśmy spoglądać i sami odczuć jak nas i świat widzą owady. Były to już ostatnie zajęcia.


   Po kolacji chyba specjalnie dla nas przestał padać deszcz i mogliśmy rozpalić ognisko i zagrać w siatkówkę. Potem przyszła pora na ostatnią "ciszę nocną". Jutro kończy się nasza niesamowita przygoda.

 

ognisko.jpg
 

 

   fotogaleria
Materiały do relacji przygotowała Patrycja - pokój 31.
DK

Lepsza SZKOŁA
czerwiec 2019
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 201904
- Dzień Dziecka, Międzynarodowy Dzień Rodziny. Prezentacja PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
07
- Termin wystawienia ocen semestralnych.
13
- Klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej.
19
- Zakończenie roku szkolnego. Pożegnanie kl. III
dzisiaj imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała
Urodziny obchodzą
Jutro
Michał z klasy IIIB
Wszystkiego najlepszego ;-))
panujący zodiak
BLIŹNIĘTA
do wakacji 2 dni
sylwester za 194 dni
KALENDARIUM
miesiąca
Światowy Dzień Uchodźcy
ZŁOTA MYŚL
Dziś pod wozem, jutro na wozie.
ADALBERG
3047130
Gimnazjum im. Tadeusza Kosciuszki w Wandowie
   Copyright © kaiman 2002-2019