Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. Tadeusz Kościuszko
   W dniu 23 stycznia 2018r. odbył się koncert pt. "WIELCY NIEOBECNI". Utwory do tekstów Bułata Okudżawy, Wojciecha Młynarskiego i Jacka Kaczmarskiego zaprezentował Klub Dobrej Piosenki z Kwidzyna prowadzony przez pana Mieczysława Dzikowskiego. Była to nietypowa lekcja współczesnej poezji, wstęp do działań edukacyjnych w ramach rozwijania kompetencji językowych na języku polskim.
 
 
 
więcej
  Szkolna mapa konkursów wzbogaciła się w tym roku  Konkurs Polonistyczno - Biblioteczny "Znam język polski". Po wyrównanej walce zwycięzcami zostali:   I miejsce - Dominika Romanowska II miejsce - Dominik Jońca III m
 
 
 
więcej
   W dniu 11.01.2018r. uczniowie klasy III A uczestniczyli w projekcie iTeatr TVP. Tym razem "udali się" do Teatru Arlekin w Łodzi. Jak napisali realizatorzy projektu spektakl "Królewna z drewna" to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach
 
 
 
więcej

Jasełka | 2017-12-24
   Święta tuż, tuż...zatem i w naszej szkole zapanowała przedświąteczna atmosfera.    Tegoroczne Jasełka w wykonaniu grupy uczniów z klas IIa i IIb pod opieką pań: Katarzyny Wasik i Jolanty Dybowskiej wprowadziły nas w  świąteczny nastrój.    W ustach naszych aktorów wybrzm
 
 
 
więcej
   W dniu 30 listopada na terenie naszego gimnazjum odbyły się warsztaty plastyczne w ramach II Gminnego Festiwalu Talentów. Pod czujnym okiem artystki - plastyka pani Marii Kempińskiej - Gawrońskiej laureaci w kategorii plastycznej tworzyli swoje unikatowe prace.    Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.
 
 
 
więcej
   W dniu 28 listopada na terenie naszego gimnazjum odbył się konkurs wokalny w ramach II Gminnego Festiwalu Talentów - "Piosenka jest dobra na wszystko".    Wstępem do artystycznych zmagań było spotkanie z panem Tomaszem Salejem - olsztyńskim bardem, od lat związanym z przestarzeniami autorskiej piosenki poetyckiej. Czas w towarzystwie dobrych dźwięk&oac
 
 
 
więcej
   Uczniowie klasy II B ukończyli długo trwającą zbiórkę makulatury. Dzięki panu Krzysztofowi Radziwiłł do skupu w Krzykosach trafiło 1200 kg surowca. Pieniądze ze sprzedaży w kwocie 300 zł zostały przekazane na rzecz klasy.  
 
 
 
więcej
   Dnia 14 grudnia 2017r. w Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki odbył się finał II Gminnego Festiwalu Talentów. Nasze zaproszenie na galę festiwalową przyjęli i w uroczystości uczestniczyli: wójt Gminy Gardeja pan Kazimierz Kwiatkowski, prezes Lokalnej Fundacji Filantropijnej "Projekt" - pan Mieczysław Dzikowski, pełnomocnik ds. oświaty - pani Małgorzata Kensicka - Knyblewska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Donata Dzwonkowska, dyrektor Biblioteki Gminnej - pan Norbert Cesarz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - pan Emil Jaworowicz, artystka plastyk pani Maria Kempińska - Gawrońska, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie placówek oświatowych z terenu całej Gminy Gardeja. W trakcie spotkania laureatom zostały wręczone nagrody we wszystkich festiwalowych kategoriach: literackiej, wokalnej i plastycznej. Nagrodzeni otrzymali tytuł talentu w danej dziedzinie bądź wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe.  Cała uroczystość przeplatana była występami uczniów, którzy okazali się najlepsi w kategorii wokalnej. Nie obyło się bez dużej ilości braw oraz wielu uśmiechów i radości. Uczniowie ze wszystkich szkół zdobyli mnóstwo wyróżnień, my jednak najbardziej cieszymy się z naszych szkolnych laureatów, wielu uczniów naszego gimnazjum zdobyło zasłużone wyróżnienia:
 
   Kategoria literacka:
 
  • Marlena Drańska, Marta Kęska, Dominika Romanowska
  • Opiekun - pani Dorota Kurjata
 
   Kategoria plastyczna:
 
  • Marta Kęska, Dominika Romanowska, Patrycja Janaszczyk,
  • Gabriela Grabowska, Klaudia Gruza, Marlena Drańska
  • opiekun - pan Piotr Schaefer
 
   Kategoria wokalna:
 
  • Marlena Drańska - opiekun pani Dorota Kurjata

   Dziękujemy za czas pełen twórczych działań, inspirujących spotkań i dobrej zabawy. Czekamy już na kolejną edycję festiwalu.
Szczególnie uśmiechamy się do szkolnej ekipy "śnieżynek i reniferów" dzielnie pracujących przy realizacji wszystkich zadań festiwalowych.
21_1515847319.jpg
22_1515847324.jpg
   II Gminny Festiwal Talentów dofinansowano ze środków "Działaj Lokalnie X" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt w Kwidzynie.

   Zadanie współfinasowane ze środków Wójta Gminy Gardeja pana Kazimierza Kwiatkowskiego.

   Patronat nad konkursem literackim objęła Biblioteka Gminna w Gardei.

DK

1
2
3
Lepsza SZKOŁA
luty 2018
P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dzisiaj imieniny
Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Urodziny obchodzą
Dzisiaj
Marika z klasy IIA
Wszystkiego najlepszego ;-))
panujący zodiak
RYBY
do wakacji 121 dni
sylwester za 313 dni
KALENDARIUM
miesiąca
Tydzień Pełnego Uśmiechu, obchodzony z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
ZŁOTA MYŚL
Kto pokochał biedę, stał się bogatszym.
MIKOŁAJ GOGOL
2014187
Gimnazjum im. Tadeusza Kosciuszki w Wandowie
   Copyright © kaiman 2002-2018